Dnia 21 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Osób z Zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki,założone nie do pary.

Wolontariuszki z klasy 7 przygotowały plakat informujący, na czym polega Zespół Downa. Dla wszystkich klas przyszykowały zapakowane lizaki z napisem “Zespół Downa- wspieram, rozumiem, szanuję” oraz karteczki do przyklejania na bluzkę. Bardzo duża część uczniów zaangażowała się w akcję i założyła kolorowe skarpetki.

Dziękuję Paniom z oddziału “0” za cudowne wprowadzenie naszych najmłodszych uczniów w tak wspaniały i tolerancyjny dzień. Najmłodsi okazali się najbogatsi w wiedzę.

Dziękuję wolontariuszkom za tak sprawne zorganizowanie i przeprowadzenie akcji w szkole, nauczycielom i rodzicom za wsparcie.

Ela Kadłubaj- opiekun samorządu szkolnego i wolontariatu