14 marca 2019 r., dzień przed Dniem Edukacji Prawnej, na zaproszenie p. Bogumiła (Radcy Prawnego), Taty Zuzi i Antka udaliśmy się na wycieczkę do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza.

Wyjazd poprzedziły pogawędki w klasach, podczas których poznaliśmy wiadomości dotyczące prawa oraz zawodów z nim związanych.
   Na miejscu poznaliśmy Panią Kasię, Sędzinę, która zapoznała nas z salą sądową. Braliśmy udział w symulacji procesu o kradzież rowerów i mogliśmy wcielić się w rolę m.in. sędziego, ławnika, prokuratora, obrońcy, poszkodowanego, oskarżonego oraz świadka. Po skazaniu winnych odwiedziliśmy również areszt sądowy (tzw. dołek).
   Z nowymi doświadczeniami oraz wiedzą wróciliśmy do szkoły. Tę wycieczkę będziemy jeszcze długo wspominać.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Uczniowie klasy II a oraz V a wraz z wychowawczyniami