Dnia 9 kwietnia klasy IV,V i VI uczestniczyły w spektaklu pt. „Świat Legend”, który odbył się Scenie Ołtarzew. Został on zorganizowany przez Wrocławski Teatr Edukacji. Wyreżyserował go Andrzej Wieczorek, a scenografią zajął się Alan White. Aktorzy byli wrocławskimi studentami .

   Tematem przedstawienia były legendy polskie, między innymi: „Lech, Czech i Rus”, „O  Popielu, którego myszy zjadły”, „Hejnał poznański”, „O zbóju Madeju”. Bohaterami przedstawienia była współczesna młodzież. Powodem opowiedzenia legend była gra wymyślona przez jedną z bohaterek.

   Gra aktorska okazała się godna podziwu. Młodzi aktorzy bardzo dobrze wcielili się w swoich bohaterów. Każdy z nich pokazał inną osobowość. Próbowali także nawiązać kontakt z publicznością, co widownia odebrała bardzo pozytywnie. Cały spektakl był bardzo ciekawy, bo poza wspaniałymi aktorami (którzy dodatkowo wcielali się w jeszcze kilka różnych postaci), ”wystąpiły” kukiełki i  pacynki, co jeszcze bardziej urozmaiciło występ. Po odegraniu ostatniej sceny aktorzy dostali od widowni gromkie brawa.

   Mnie najbardziej podobały się: scenografia,  efekty oraz niesamowita gra aktorska, które ”przeniosły”  nas do dawnych czasów -nietypowej fabuły przedstawienia.

   Ten spektakl pomógł nam zrozumieć, jak ważne są legendy polskie, które pomimo, że mają w sobie tylko ziarnko prawdy,  przyczyniają  się do lepszego zgłębienia niektórych wydarzeń i są swego rodzaju częścią naszej polskiej tradycji.  

                                                                                                                        Maria Lubańska 6c

 

   Dnia 9 kwietnia , uczniowie naszej szkoły , wybrali się do Sali Scena Ołtarzew na przedstawienie teatralne przygotowane przez Wrocławski Teatr pt. “Legendy i baśnie “. Aktorzy w ciekawy sposób pokazali widowni część historii Polski. Przenieśli nas w świat gry komputerowej. Spektakl składał się  z czterech legend : “O Lechu , Czechu i Rusie” , “O Popielu, którego myszy zjadły”, “O zbóju Madeju ” oraz “Hejnał poznański “.

   Podczas spektaklu dowiedzieliśmy się jak powstała Polska , dlaczego Poznań ma swój hejnał , czy myszy zjadły króla Popiela oraz czy każdy z nas zasługuje na madejowe łoże w piekle.

   Krisowi, jednemu z bohaterów, nie podobał się nasz kraj , lecz kiedy Marysia pokazała mu Polskę w formie gry, chłopiec zmienił zdanie.

   Spektakl bardzo mi się podobał, ponieważ aktorzy połączyli historię z formą rozrywki. Bardzo przyjemnie się go oglądało. Zachęcił mnie on do dalszego zgłębienia legend polskich.

                                                                                                          Karolina Bogucka 6c